Пошук в Google

На головній сторінці Google в центрі знаходиться текстове поле призначене для введення пошукового запиту. Над пошуковою стрічкою знаходиться логотип Google-Україна, або дудл. Дудли – це спонтанні зміни логотипа Google на честь свят, річниць і подій у житті відомих виконавців, першовідкривачів і науковців, які залишили свій слід в історії.
Кнопка «Пошук Google» робить те саме, що й натискання клавіші Enter, вона запускає процес пошуку.
Кнопка "I'm Feeling Lucky" ("Мені пощастить!") при її натисканні користувачі безпосередньо потрапляли на сторінку з відповідями, минаючи рекламні оголошення і, отже, пошуковий сервіс в цих випадках нічого не заробляв на рекламі. Сьогодні "кнопка удачі" формально існує, але працює вже в іншому режимі.
Для російськомовного користувача пошук можна здійснювати російською мовою.

В кінці пошукової стрічки є дві кнопки. Кнопка у вигляді клавіатури «Транслітерація» вмикає віртуальну клавіатуру, яка корисна на сенсорних пристроях введення інформації. Іноді віртуальну клавіатуру варто використовувати при введенні конфідеційної інформації, наприклад у терміналах самообслуговування у банку, щоб уникнути роботи програми «сканер клавіатури», яку можуть поставити зловмисники.


Наступна кнопка «Пошук голосом» корисна для швидкого пошуку, або для людей з обмеженими можливостями.

При натисканні кнопки «Пошук голосом» зявиться червоний мікрофон і надпис «Говоріть». Вимовіть чітко без викривлень фразу за якою буде здійснюватись пошук.

Програма розпізнавання голосу перетворить сказані слова на текст, який буде відображено на екрані поруч із зображенням мікрофона у червоному крузі навколо, якого пульсує круг сірого кольору в залежності від коливань звуку. Запустити пошук можна натиснувши клавішу Enter, або помовчати кілька секунд. Якщо Ви не досягли бажаного результату, повторіть пошук.

Якщо Ваше обладнання не працює, або низький рівень сигналу з мікрофона, то Ви отримаєте повідомлення «Перевірте свій мікрофон і рівні гучності». Натиснувши слово «Докладніше» отримаєте поради, як усунути неполадки.

Завдання для вчителя та учнів: здійсніть пошук інформації у мережі Інтернет про себе, ввівши прізвище, ім’я та по батькові, різними способами. Додатково можете здійснити пошук інформації про своїх однокласників.

Правила пошуку в Google:
як формувати запит

пошук
Здається все надзвичайно просто, відкрити браузер, ввести www.google.com і шукати, але не завжди результативно. Але чому б не скористатися перевагами пошукової системи, і знайти необхідну інформацію швидко та ефективно? А все тільки тому, що довільний інструмент потрібно використовувати зі знанням справи і тоді самий примітивний з них виявляється набагато потужнішим, чим ми думаємо. Навіть той самий Google.

Щоденно гуглячи з певною метою чи без, ми тільки частково зачіпаємо ті можливості, які для нашої зручності реалізовано розробниками. Як каже статистика, всього 5% інтернет користувачів використовує всі можливості пошуку. Як ефективніше організувати пошук, кожен, хто читає англійською може ознайомитися в Google Guide. Деякі частини цього керівництва перекладено російською, але англомовний варіант набагато повніший.

Для тих, кому легше сприймати українською, відкриваємо деякі секрети пошуку Google.

Як відомо, пошук розпочинається з введення пошукової фрази, але не всім відомо, що це таке для Google.

Порядок слів у запиті і порядок, в якому ви їх вводите має великий вплив на результат пошуку.

Наприклад, для пошуку інформації про недорогий ресторан в Тернополі необхідно набрати у вікні пошуку ці три слова [дешевий ресторан Тернопіль]. Дужки вводити не потрібно (це для імітації рядку пошуку), хоча Google їх проігнорує. Формуйте запит для пошуку, вживаючи ті слова, які швидше за вже з'являться на шуканих сторінках.

Намагайтеся не використовувати питання як запит. Наприклад, на запит [Яке місто є столицею Австралії?] Google підшуковуватиме сторінки, які містять всі слова. За таким запитом ви не завжди знайдете сторінку, яка містить інформацію про столицю Австралії. Краще запит сформувати наступним чином [Австралія столиця].

Будьте конкретними: використовуйте більше термінів у запиті, щоби звузити результати. Краще використовувати більш точний, менше двозначний термін, чим розповсюджений для того, щоб “конкретизувати тему, в тому числі і аспекти, які вас цікавлять”

Стислість. Будьте стислими. Для досягнення найкращих результатів використовуйте кілька точних слів. Наприклад, запит для пошуку програм позбавлення звички паління, швидше за все, повинен бути таким “кинути палити програми”, ніж слова ” програми для позбавлення звички паління”.

Орфографія. Вам не потрібно виправляти орфографічні помилки. Google буде розпізнавати ваші помилки в запропонує альтернативний більш розповсюджений варіант, що як правило, виконується набагато швидше, ніж пошук терміну в онлайн словнику.

Інтерпретація запиту
Google інтерпретує ваш запит згідно власних правил. Тому знання гуглівських принципів обробки запиту дозволить підвищити ефективність пошуку.

1. Google повертає лише ті сторінки, які відповідають всім критеріям пошуку. Якщо ви вводити наступний запит у пошукову стрічку [розробка сайтів в Тернополі], то пошукова система знаходить сайти, що містять слова і розробка, і сайтів, і Тернополі. Сполучник і не включається, тому його части називають неявним І.

2. Пошукові умови повинні в точності співпадати. Google повертає ті сторінки, які повністю відповідають критеріям пошуку. Тобто, якщо ви шукаєте [дешевий телевізор], то Google не знайте недорогий телевізор (але є і винятки).

3. Пошук подібних слів. Google повертає сторінки, які відповідають різним варіантам умов пошуку.  Тобто Google знає і про синоніми. Ця техніка називається автоматичним походженням, яка реалізовує пошук за коренем слова.

4. Стоп-слова. Ряд слів, які не впливають на результати пошуку визначаються як “стоп-слова” (наприклад, що, де, як, на, в, у і т.п.). Задані слова ігноруються при видачі результатів.
Якщо запит складається лише з загальних слів, які Google зазвичай ігнорує, то результатом пошуку будуть сторінки, які відповідають заданим словам.

5. Максимальна кількість слів. Google обмежив кількість слів у запитів, не більше 32.  До кількості слів включаються і “стоп-слова”.

6. Не враховується регістр. Google у видачі результатів ігнорує регістр, чим збільшує їх кількість.

7. Ігнорується пунктуація. Оскільки пунктуація не так важлива, як текст,  то більшість знаків пунктуації не береться до уваги при пошуку (наприклад, ! ? , . ; [ ] @ / # < >). Проте є виключення: C++ і$99. Знаки арифметичних операцій, операції порівняння не ігноруються калькулятором Google.

8. Апостроф. Слова з апострофом не співставляються зі словами без апострофа. Тому не варто опускати апостроф у вашому запиті.

Отож, тепер правильно формуйте запит і результат не забариться.

Ще 9 способів пошуку
інформації в Google

1. Як знайти точний вислів або форму слова:
За допомогою оператора " ". Візьміть вислів або слово у лапки, і Google шукатиме веб-сторінки, де є саме такий вислів.
2. Як знайти цитату, в якій пропущене слово:
Візьміть усю цитату в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку *. Цитата відшукається зі забутим словом.
3. Як знайти будь-які з кількох слів:
Просто перерахуйте усі варіанти, що пасують, через вертикальний слеш |. Google шукатиме документи з будь-яким з цих слів.
4. Як знайти слова у межах одного речення:
Використовуйте оператор з красивим іменем "амперсанд" - &. Якщо поєднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні.
5. Як знайти документ, що містить певне слово:
Поставте перед потрібним словом плюс, не відокремлюючи його від слова пробілом. До запиту можна додати кілька обов’язкових слів.
6. Як виключити слово з пошуку:
Поставте мінус перед словом, яке не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити кілька слів.
7. Як шукати на конкретному сайті:
Для цього підійде оператор site. Він дозволяє просто в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов’язково поставте після site двокрапку.
8. Як шукати документи певного типу:
Вам потрібен оператор mime. Поставте у запит mime, двокрапку а потім тип документу, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc.
9. Як шукати на сайтах певною мовою:
За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку та написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це українська мова, потрібно вказати uk, якщо російська – ru, білоруська – be, англійська – en, французька- fr.
Оригінал: facebook.com

Немає коментарів:

Дописати коментар